Zelmer GE1000 ZGE100Xgrill elektryczny ge1000 zge1000x Grill elektryczny Zelmer GE1000 jest idealnym rozwiązaniem do kuchni w której cierpimy na brak miejsca. Grill jest standardowych wymiarów, jednak szklana pokrywa nie wymaga dodatkowego miejsca w naszej kuchni gdy chcemy obrócić grillowane mięso, rybę czy warzywa. Pokrywa jest uchylna i zintegrowana z obudową grilla, jednak jednym ruchem można ją łatwo zdemontować w celu umycia w zmywarce. Jest to niebywała zaleta tego grilla, na pewno docenią ją osoby które cierpią na brak miejsca w kuchni.

ruszt grilla zelmer ge1000

Ruszt jest podzielony na dwie części, 1/3 to płaska powierzchnia a pozostała część do żeberka takie jak w tradycyjnych rusztach grillowych. Został on pokryty powłoką która zapobiega przywieraniu grillowanych potraw, jednak nie jest zalecane używanie metalowych sztućców do obracania potraw na grillu gdyż można uszkodzić powłokę zapobiegającą przywieraniu.


ruszt grilla elektrycznego zelmer GE1000

Ruszt jest zintegrowany z grzałką o mocy 1650W która równomiernie i szybko nagrzewa cały grill. Niestety tego elementu nie możemy myć w zmywarce, gdyż posiada na stałe zamontowaną grzałkę elektryczną. Mimo to powierzchnię rusztu czyści się bardzo łatwo, należy pamiętać że robimy to po całkowitym wystygnięciu grilla aby nie uszkodzić powłoki zapobiegającej przywieraniu.

termostat grilla elektrycznego zelmer ge1000, sterowanie grillem elektrycznym zelmer ge1000

Sterowanie odbywa się za pomocą mechanicznego termostatu, z pięciostopniową regulacją. Termostat jest wyposażony w czujnik temperatury, pokrętło ustawienia intensywności grzania oraz kontrolkę informującą nas o grzaniu. Należy pamiętać że termostat można włożyć tylko po umieszczeniu rusztu grilla w obudowie, specjalne zabezpieczenie uniemożliwia złożenie grilla w odwrotnej kolejności.


obudowa grilla elektrycznego zelmer ge1000

Obudowa grilla to połączenie plastiku z metalem typu INOX, wyposażona w antypoślizgowe nóżki. Do obudowy dostaniemy także tackę na tłuszcz ze ściekających potraw, szkoda tylko że nie jest głębsza. Wszystkie elementy oprócz termostatu oraz rusztu można myć w zmywarce, na grilla standardowo dostaniemy 24 miesiące gwarancji.

Reasumując grill Zelmera jest idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na przestrzeń w swojej kuchni, obsługa jest banalnie prosta. Cena do jakości jest bardzo dobra, polecam zakup w sklepie internetowym lub na znanym portalu aukcyjnym. Grilla można myć w zmywarce poza rusztem, jednak dzięki powłoce która zapobiega przywieraniu mycie tradycyjne nie przysparza kłopotów. Jedynie do czego można się przyczepić to tacka na ociekający łuszcz, powinna być głębsza. W innych grillach można tam wlać wodę co jeszcze bardziej ułatwia mycie, jednak osoby które posiadają zmywarkę nie będą narzekać.
Zalety i wady


plusy i zalety grilla elektrycznego zelmer ge1000 Idealny do małych kuchni (uchylna pokrywa nie zajmująca miejsca)
plusy i zalety grilla elektrycznego zelmer ge1000 Zdejmowana pokrywa ze szkła hartowanego
plusy i zalety grilla elektrycznego zelmer ge1000 Pojemnik na ociekający tłuszcz
plusy i zalety grilla elektrycznego zelmer ge1000 Można myć w zmywarce
plusy i zalety grilla elektrycznego zelmer ge1000 Termostat z płynną regulacją
plusy i zalety grilla elektrycznego zelmer ge1000 Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
plusy i zalety grilla elektrycznego zelmer ge1000 Bardzo dobrze dobrana moc grzałki 1650W do powierzchni grilla
plusy i zalety grilla elektrycznego zelmer ge1000 Ruszt z dwoma powierzchniami do grillowania
plusy i zalety grilla elektrycznego zelmer ge1000 Nieprzywierająca powłoka rusztu
plusy i zalety grilla elektrycznego zelmer ge1000 Grillowanie bez dymu
plusy i zalety grilla elektrycznego zelmer ge1000 Wyjmowany przewód zasilający

minusy wady grilla zelmer ge1000 Zbyt płytka tacka na ociekający tłuszcz, nie można do niej wlać więcej wody


Zdjęcia

grill elektryczny zelmer ge1000 grill elektryczny zelmer ge1000 grill zelmer ge1000 bez pokrywy tacka na ściekający tłuszcz z grilla zelmer g1000 instrukcja użytkownika i gwarancja


Parametry:

MOC: 1650 WAT
Wymiary grilla: (szer/gł/wys) 44 cm x 33 cm x 10 cm
Wymiary rusztu: (szer/gł) 35 cm x 25 cm
Długość kabla zasilającego: 56 cm (bez wtyczki i termostatu)
Przydatne linki:


Oficjalna strona WWW
Instrukcja obsługi Zelmer GE100