Zalety i wady grilla elektrycznego


 • zaleta, ikona ptaszek łatwość użytkowania

 • Bez dwóch zdań grill elektryczny jest dużo łatwiejszy w użytkowaniu, nie musimy kupować węgla drzewnego czy brykietu. Sam proces rozpalania grilla węglowego może przyspożyć wielu kłopotów, a czas nagrzewania jest o wiele dłuższy. Grila elektrycznego podłączamy do gniazdka i już po kilku sekundach możemy grillować mięso, ryby i warzywa.
 • zaleta, ikona ptaszek gril elketryczny jest zdrowszy

 • Choć w obu przypadkach obróbka cieplna na grillu elektrycznym i węglowym niczym się nie różni, to grill elektryczny ma niewielką przewagę. Większąść z nich ma tackę ociekową wypełnioną wodą, skapujący tam tłuszcz z grillowanych potraw nie jest spalany tak jak w przypadku grillów na węgiel drzewny. Skapujący tłuszcz na gorący węgiel drzewny jest spalany, wydzielają się związki które działaja rakotwórczo.
 • zaleta, ikona ptaszek możemy grillować kiedy chcemy

 • Grille węglowe nie mają możliwości rególacji temperatury, możemy oczywiście podnieść ruszt jednak to nie to samo co w grillach elektrycznych które mają stopniową rególację. Dzięki temu na grilu elektrycznym potrawy będą zawsze ciepłe a te które maja pokrywę są idealnym rozwiązaniem gdyż ciepło tak szybko nie ucieka. Na grillu elektrycznym możemy ugrillować tylko tyle ile akurat chcemy zjeść i wyłączyć grilla. Grilla elektrycznego możemy używać zarówno w domu, na zewnątrz czy na balkonie i o każdej porze roku, w przypadku grilla węglowego mamy tylko jedną możliwość i to wtedy gdy jest ładna pogoda.
 • zaleta, ikona ptaszek nie można grilować bez prądu

 • Chyba jedyną wadą grilla elektrycznego to brak funkcjonalności bez prądu, ale wtedy przychodzi z pomocą grill na węgiel drzewny.

         
  Jak widać grill elektryczny ma wiele zalet, jednak nie należy tutaj całkowicie eliminować grilla węglowego i nie będę tutaj pisał o wyższości jednego nad drugim. Grill na węgiel drzewny czy brykiet świetnie spiszę się na letnich imprezach domowych gdzie cały czas coś pieczemy, a do tego mamy do wykarmienia dużą ilość osób. Musimy tylko pamiętać aby używać tacek aluminowych, po rozpaleniu podpałką należy dłuższy czas odczekać aby się wypaliła a najlepiej rozpalać suchym drewnem. Grille elektryczne nie eliminują grilli na węgiel drzewny i odwrotnie, jednak do codziennych zastosowań praktyczniejszy jest grill elektryczny.