Kotlety mielone grillowane na grillu elektrycznym z cukinią

Tradycyjne kotlety mielone są bardzo niezdrowe a przede wszystkim kaloryczne, zrobione z mięsa wieprzowego z bułka tartą i smażone na tłuszczu. Moje kotlety mielone są smażone bez tłuszczu na grillu elektrycznym z mięsa drobiowego, a zamiast bułki dodałem zdrowe otręby żytnie i natkę pietruszki. Zamiast vegety można wykonać własna z mniejszą ilością soli, wszystko z suszonych warzyw i przypraw z małą ilością soli.


Składniki (3 - 4 porcje)

500g. mięso mielone z indyka
2szt. cukinie
6 łyżek otrębów żytnich
1 pęczek natki z pietruszki
1szt. jajko
mięso mielone z indyka cukinia otręby żytnie kupiec natka pietruszki jaja kurzePrzyprawy:

Sól, świeżo mielony pieprz kolorowy lub czarny, vegeta
sól solniczka młynek do pieprzu, pieprz kolorowy ziarnisty vegetaPrzygotowanie:W pierwszej kolejności należy przygotować sos czosnkowy, przepis znajduje się tutaj.

siekana pietruszka, siekana świeża natka z pietruszki Pietruszkę płuczemy pod zimną bieżącą wodą, odkrawamy grube łodygi i siekamy.

jajko, mięso mielone z indyka, natka z pietruszki, otręby żytnie W misce umieszczamy 500 gram mięsa mielonego z indyka, natkę pietruszki, 6 łyżek otrębów żytnich i jedno jajko.

Jajko należy wbić najpierw do osobnej miseczki a dopiero później dodać do mięsa, ma to na celu uniknięcia zepsucia mięsa w przypadku zepsutego jajka.

Doprawiamy solą i świeżo mielonym pieprzem, przed wyrobieniem włączamy grilla na maksymalne grzanie. Po wyrobieniu kładziemy bezpośrednio mięso na grilla lekko je dociskając, nie będzie się go dało uformować tak jak tradycyjne kotlety mielone. W czasie gdy grillują się kotlety mielone należy przygotować cukinię.
cukinia pokrojona w talarki Cukinię dokładnie płuczemy pod zimną bieżącą wodą, tniemy na talarki o grubości około 0,5 centymetra. Doprawiamy vegetą i układamy na grillu.

cukinia grillowana na grillu elektrycznym, mięso mielone grillowane na grillu elektrycznym Wszystko grillujemy pod przykryciem, co jakiś czas obracamy grillowanie mięso i cukinię. Po grillowaniu mięso i cukinię podajemy z sosem czosnkowym, smacznego.


grillowane mięso mielone z cukinią i sosem czosnkowym grillowana cukinia, grillowane mielone, sos czosnkowy